15.04.2011 05:20

KOZMETICKÁ MASÁŽ A JEJ VÝZNAM

Odborne prevedená masáž plní zo všetkých kozmetických úkonov svoje poslanie najlepšie. Cieľom kozmetickej masáže je pôsobenie na všetky tri vrstvy kože a tým sa zabraňuje ochabnutiu tonusu a prejavom starnutia. Ide o oddialenie starnutia pleti. Správna masáž sleduje čiary štiepnosti kože, priebeh krvných a lymfatických ciest, nervy a smer vrások. Pozostáva z 10 masážnych fáz a 24 ťahov, pričom každá fáza má svoj význam. Technika masáže sa vyvíjala a menila a dodnes sa v rôznych štátoch prevádza rôznym spôsobom.

 

1/ Priaznivo pôsobí na nervové ukončenia kože a tým ovplyvňuje celú nervovú sústavu.
2/ Zlepšuje prekrvenie kože, dochádza k prísunu kyslíka a živín.
3/ Dochádza k odplaveniu produktov tkáňového metabolizmu a celkovej detoxikácii.
4/ Dochádza k mechanickému odstráneniu najstarších buniek - rohových buniek z povrchu kože a tým dochádza k prejasneniu pleti / exfoliácia /.
5/ Tlakom prstov sa odstránia mazové zátky a uvoľnia vývody mazových a potných žliaz.
6/ Urýchľuje sa metabolizmus v koži a znižuje sa vrstva podkožného tuku.
7/ Pôsobením na mimické svaly sa mierne uvoľňuje kyselina mliečna a tým klesá únava.
8/ Špeciálnymi ťahmi dochádza k zmierneniu vrások a oddialeniu starnutia pleti.   

 

ÚČINKY MASÁŽNYCH OLEJOV A ICH VYUŽITIE V KOZMETICKEJ PRAXI 

 

LEVANDUĽOVÝ OLEJ

Už Rimania využívali levanduľu pre jej očistné, hojivé, ukľudňujúce účinky a najmä pre jej vôňu, ktorá je svieža a čistá. Levanduľa je všeobecne považovaná za jednu z najúčinnejších esencií v kozmetike, aromoterapii a hydroterapii. Levanduľa má ukľudňujúce a sedatívne účinky na  nervovú sústavu, taktiež eliminuje migrénu a bolesti hlavy. Z kozmetického pohľadu regeneruje kožné bunky, ukľudňuje podráždenú pokožku, zmierňuje prejavy svrbenia, dermatitíd, ekzémov, akné a lupienky. Másáž levanduľovým olejom je vhodná pre všetky typy pleti aj pri extrémne citlivej pleti.

 

KOKOSOVÝ OLEJ

Kokosový olej je zaujímavý svojou exotickou vôňou. Pleť je po jeho aplikácii jemná a pružná, pokožku ideálne hydratuje a vytvára na nej ochrannú vrstvu. Pleť je po jeho aplikáci hladká a jemná, pokožku ideálne zvlhčuje a vytvára na nej  ochrannú vrstvu. Často sa používa v kozmetike ako súčasť, krémov pre veľmi suchú pokožku a podstatné sú jeho ukľudňujúce účinky na citlivú a jemnú pleť.

 

ŠÍPKOVÝ OLEJ

Olej, ktorý sa získava z jadier šípkovej ruže. Jeden z najlepších rastlinných olejov na hojenie jaziev a podľa najnovších výskumov je účinný aj na zjemnenie starých zhrubnutých jaziev keloidov. V kozmetike sú vyzdvihované jeho výnimočné účinky proti vráskam, účinne zmierňuje prejavy starnutia pleti a dodáva jej potrebnú hydratáciu. Šípkový olej je vhodný na zrelú pleť.                                    

                                                                                                                                                                

MARHUĽOVÝ OLEJ                                                                                                                                      

Olej sa získava z marhuľových kôstok, ktoré obsahujú asi 40-50% oleja. Jeho zloženie je podobné mandľovému oleju avšak účinky má ešte lepšie. Je vhodný ako masážny prostriedok najmä na suchú pleť.

 

SHEA MASLO

Rastlinný tuk z orechov afrického stromu SHEA /KARITÉ/. Shea maslo má hydratačné, ochranné, upokojujúce, protiopuchové, regeneračné a protizápalové účinky. Je vyhľadávaným masážnym prostriedkom na pleť aj pokožku tela.

 

 

 

—————

Späť


Kontakt

Salón Fénix

Nad Plážou 17/A BELVEDER
97401 BANSKÁ BYSTRICA


Jarmila Chochulová
+421 918 165 908
/kozmetika, prístrojové ošetrenia/
Po-Pia: 8:30 - 19:00

Vanda Huláková
+421 907 238 485
/IPL - fotoomladenie, fotodepilácia/
So: 8:30 - 12:00

Nikola Nikmonová
/pedikúra, shellac, 3D riasy/
+421 907 441 786
Po-Pia: 8:30 - 19:00