Legenda o Fénixovi

        Veľa ľudí sa pýta, prečo práve Fénix? Otázka, ktorú je potrebné zodpovedať a tak dať opodstatnenie myšlienke pre vznik nášho salónu. Na samom začiatku bol  úplne normálny záujem o kozmetiku v jej samotnej podstate, súvisiacej so skrášľovaním zovňajšku a udržiavaním sa v dobrej kondícii. Záujem o množstvo literatúry súvisiacej s problematikou krásy, zdravia,  vitality, ezoteriky, aromoterapie a psychológie. 
        Jedného dňa sa človek musí rozhodnúť akou cestou sa chce vydať aj napriek množstvu prekážok a neprajností, ktoré ho cestou k vytúženému cieľu sprevádzajú. Vznik tejto myšlienky, popasovať sa s prekážkami sa datuje  na obdobie okolo roku 2007. A tak ako naakumulované teplo dokáže hriať, tak aj myšlienky a plány v samotnom vnútri sa chceli dostať von a osloviť tak množstvo ľudí pre ktorých boli stvorené. A tak sa zrodil Fénix.
        V mytológii symbol vtáka Fénixa súvisí s odvekou túžbou človeka po nesmrteľnosti. Vznikol v starom Egypte, odkiaľ sa rozšíril do Grécka aj Ríma. V antike bol symbol Fénixa známy už v celom Stredomorí a neskôr ho prevzali aj kresťanskí autori. Fascinuje jeho krása, sila a jedinečnosť. Podľa predstáv starých Egypťanov sa narodilo aj samotné Slnko, a preto je tento vták jednou z jeho pozemských podôb. Slnko po skončení vlády nad svetom umiera a potom sa znovu narodí a objaví v jasnej žiare a kráse. Ak v starovekom Egypte bol Fénix spájaný so Slnkom, v Ríme sa stal symbolom cisárskej moci. V kresťanskom učení sa stal Fénix symbolom  pre nesmrteľnosť ducha, božskú lásku a požehnanie. Symbol večného kolobehu prírody, symbol samotného zrodenia, života a smrti, symbol načerpania nových síl a dlhovekosti, večného prebúdzania krásy...
        Všetkým našim klientom, budúcim klientom a všetkým ktorým kozmetika a starostlivosť o svoj zovňajšok, ale aj o vnútornú krásu niečo hovorí, prajem len tie najlepšie skúsenosti pod rukami skúsených, zodpovedných a empatických ľudí, ktorým táto práca prirástla k srdcu.

 

                                                           Kozmetický salón Fénix, Jarmila Chochulová

Kontakt

Salón Fénix

Nad Plážou 17/A BELVEDER
97401 BANSKÁ BYSTRICA


Jarmila Chochulová
+421 918 165 908
/kozmetika, prístrojové ošetrenia/
Po-Pia: 8:30 - 19:00

Vanda Huláková
+421 907 238 485
/IPL - fotoomladenie, fotodepilácia/
So: 8:30 - 12:00

Nikola Nikmonová
/pedikúra, shellac, 3D riasy/
+421 907 441 786
Po-Pia: 8:30 - 19:00