MEDIDERMA

Mediderma španielska spoločnosť bola vytvorená dermatológom Gabrielom Serranom. Spoločnosť s 25ročnou históriou na trhu sa zaoberá sa vývojom, výrobou a inováciou výrobkov v oblasti kozmetiky, dermatológie a estetickej medicíny, ktoré sa predávajú v 40 krajinách sveta. Špeciálne produkty vyvinuté vo vlastných laboratóriách ponúkajú kvalitu a možnosť vzájomnej kombinácie ako aj vyššiu koncentráciu aktívnych zložiek od CHEMICKÝCH PEELINGOV po lipozómové vzorce založené na NANOTECHNOLÓGII.

 

ČO JE NANOTECHNOLÓGIA?

Nanotechnológia umožňuje prenos účinnej látky uzavretej v nanometrických lipozómoch s vysokou penetračnou schopnosťou. Používame lipozómy farmaceutickej kvality malé s jednotnou veľkosťou častíc /medzi 50 a 150nm/. 
 

Charakteristika lipozómov

  • mikroskopické bubliny zložené väčšinou z fosfolipidov

  • podobné v zložení a štruktúre bunkovej membráne

  • transport účinnej látky rozpustnej vo vode a tukoch a jej uvoľnenie v cieľovom mieste pôsobenia

  • môžu byť aplikované na povrch pokožky orálne alebo injekčne

  • umožňujú použitie menšieho množstva účinnej látky vzhľadom k vysokej priepustnosti

 
FOSFATIDYLOCHOLÍN je základná zložka lipozómov, ktorá má vlastnosti
 
  • ličebné

  • protizápalové

  • antibakteriálne

  • anti-aknózne

 
Mediderma pracuje na udržiavaní štandardných procesov s cieľom zlepšiť účinnosť a efektívnosť. Systém riadenia kvality od apríla 2005 je podporovaný certifikátzom ISO 9001.
 

ZÁKLADOM VŠETKÝCH OŠETRENÍ JE POUŽITIE VHODNÉHO PEELINGU

Pod pojmom chemický peeling sa skrýva  väčšinou pomenovanie peelingov na báze AHA a BHA /alfa a beta hydroxikyselín/. Je to kozmetický postup s cielom odstrániť odumreté bunky z povrchu pleti a v extrémnejších prípadoch až zničenie epidermis. Tento postup následne vyvolá celkové zlepšenie štruktúry pleti a odstránenie nedokonalostí. Ide relatívne o jednoduchú liečbu používanú ku kozmetickému ošetreniu rôznych stavov pleti a pokožky celého tela ako sú jazvy po akné, prejavy starnutia pleti - vrásky, nadmerná pigmentácia.

Pracuje predovšetkým s chemickými vlastnosťami slabých kyselín, ktoré prenikajú do horných vrstiev kože, čím uvoľňujú odumreté tkanivo a podporujú odstránenie a rýchlejšiu obnovu kožných buniek. Zlepšuje sa tak elasticita a hydratácia pleti, znižuje sa produkcia mazu a pleť je žiarivejšia.

Enzymatický peeling predstavuje vhodnú alternatívu chemického peelingu pri zákazníkoch s jemnou pleťou a veľmi tenkou pokožkou. Je založený na aplikácii exfoliantu tráviaceho enzýmu na pleť s cielom vyvolať cielené odumretie povrchových kožných buniek. Je vhodný pre citlivú a etnickú pleť.

Chemický peeling je druhom peelingu, ktorý by sa nemal skúšať na vlastnú päsť, ale iba po konzultácii s odborníkom. Ten vám odporučí na váš problém konkrétny prípravok, počet ošetrení a poučí vás o celkovej dobe na zotavenie.  Ezistujú rôzne typy chemického peelingu podľa toho do akej hĺbky má preniknúť a v akom ročnom období je možné peeling použiť.

 

Kontakt

Salón Fénix

Nad Plážou 17/A BELVEDER
97401 BANSKÁ BYSTRICA


Jarmila Chochulová
+421 918 165 908
/kozmetika, prístrojové ošetrenia/
Po-Pia: 8:30 - 19:00

Vanda Huláková
+421 907 238 485
/IPL - fotoomladenie, fotodepilácia/
So: 8:30 - 12:00

Nikola Nikmonová
/pedikúra, shellac, 3D riasy/
+421 907 441 786
Po-Pia: 8:30 - 19:00